Něco o nás

Začít bychom měli otázkou proč? Proč vzniká nějaký další oddíl působící v rámci TJ Sokol Rokytnice. Každou skupinu lidí většinou spojují společné zájmy a záliby. S přibývajícím věkem vzhledem k tomu, že nechceme, aby se z nás stali domácí „kredenčáci“ jsme začali přemýšlet dál co s naším sportováním.

Na jaře roku 2009 jsme se touto otázkou začali zabývat a dospěli jsme k názoru že je třeba přestat koledovat a zkusit něco společného podnikat. Musíme ač neradi přiznat že fotbálek, volejbal či další podobné sporty už asi nebudou naše hobby. Proto jsme se rozhodli, že naším prvním společným cílem se stane naše řeka Rokytná, kterou jsme se rozhodli celou projít, a pak že uvidíme. Při těchto a několika dalších turistických a cyklo-turistických akcích jsme dospěli k názoru, že naším společným cílem a zálibou se stává pobyt v přírodě. Proto jsme se rozhodli založit oddíl zaměřený na cyklo-turistiku, všeobecnou turistiku i klasický tramping “ROKETENSKÝ TULÁK“.

Všechny tyto akce byly, a i v budoucnu budou přístupné všem, kteří jsou ochotni ctít zásady pobytu v přírodě a stanovené organizátory jednotlivých akcí.