Podhájská 2011

Je ráno 13.5.2011 a tentokrát přesně v 5.00 hod vyjíždíme směr termální lázně Podhájská. V Třebíči nastoupí zbytek účastníků. Za oblačné oblohy jsme v 10.00 hodin na koupališti, kde se soustřeďujeme na našem oblíbeném místečku na kraji prvního bazénu. Z důvodu MS v hokeji ČR-Švédsko se přesouváme okolo půl šesté na ubytovnu Biela Táňa. Mužské osazenstvo většinou sleduje poslední zápas našich hokejistů a ženská část volí odpočinek na pokojích. Okolo 19.00 hod. povečeříme, někteří se jdou projít, část osazenstva volí družební posezení při slivovičce na pokojích a osamělý V. Zerzánek se věnuje rybolovu. Přes rady několika kybiců chytá pouze dvě podmírovky, které pouští na svobodu. Okolo 22.00 hodiny se nás část přesouvá do společenské místnosti, kde při Bibiho kytaře a dobrém pivíčku, které s profesionální zručností točí Novák Ant. se rozcházíme krátce po půlnoci.

V sobotu se probouzíme do slunečného dne a po vydatné snídani (formou švédských stolů) jsme před 9.00 hod. na koupališti. Při celodenním rochtání v teplých i studených bazénech a opalování nezapomínáme ani na dodržování pitného režimu v přilehlých stáncích. Některé partie hlavně těch dříve narozených nazapomínají ani na pravidelné ochutnávky tamní borovičky. Na ubytovnu tentokráte přijíždíme okolo půl sedmé a jdeme hned na večeří. Déšť, který se okolo 19.00 hod. spustil, nás tentokráte uvěznil ve společenské místnosti a proto se Bibi ujímá svojí kytary před 21.00 hod. Po spontálním artistickém vystoupení paní Kučerové a líčení jejich nezapomenutelných zážitků se přidávají i ostatní a buď nějakou historkou či vtipem baví ostatní . Nálada graduje, pivíčko se nestačí točit a před jedenáctou se už i tancuje. Je po půlnoci a kupodivu většině se nechce spát a vzhledem k Bibiho dobré kondici se poslední ůčastníci rozchází při rozednění. Tentokrát se probouzíme do zamračeného a chladného rána. Rychle se balíme a už v 9.00 jsme na koupališti, kde se nám podaří zabrat část přístřešku, takže věci máme chráněné před deštěm. Před zimou se uchylujeme do teploučké vody bazénu. Okolo poledne se počasí začíná lepšit, tak se rozhodujeme, že odjezd bude v 15.00 hod. Domů dorážíme okolo dvacáté hodiny.

Novák Antonín