Mařenka 2011

Novoroční výšlap na Mařenku

marenka1Je sobota 15.1.2011 a na dvoře u Dokulilů (na návsi) se začínají scházet první účastníci Novoročního pochodu na Mařenku. Po menším občerstvení a ranní slivovičce v 10 .05 hod. vyrážíme směr Březová. Na mostku na Březové si dáváme první pauzičku a čekáme na opozdilce Malovi. Kula, aby nás dohnal jako správný turista přijíždí až na Březovou autíčkem s kterým samozřejmě za mostkem zapadli. Někteří jako např. Budula si dělají s chudáka Kule srandu, no a staří dobráci Mašulda s Bivojem se odhodlali zatlačit. Jak dopadli když Kula prohrábl si jistě dovedete představit. Krátkou zastávku jsme udělali na křižovatce v kopci před Dašovem a poslední na Dašově.

       Zde se k nám připojili nejmladší účastníci a rodinka Lavických. Za 5 minut 12 jsme v plném počtu 29 + 2 psi dosáhli vrcholu. Kadlikova a Bivojova prozřetelnost nás zachránila při rozdělávání ohně. Tito dva si totiž přes veškeré ujišťování „velkého turisty“ Matláka, že oheň na špekáčky 100% zabezpečí, zajistili suché dřevo na podpal sami. Matláček nám totiž poslal jako správný turista nějaké žáru vzdorné PEPO z roku 1978.  Asi hodinku jsme se zdrželi při opékání špekáčku, pečení brambor a někteří labužnici si opékali i kuřátko (Mašulda). O brambory se podělil, ale s kuřátkem to děléní už bylo horší. Po uhašení ohně jsme se vydali na zpáteční cestu a po 15 hodině jsme byli v Rokytnici. Zakončení letošního pochodu proběhlo v hospůdce v Třebiči na Radnici a okolo 22 hod. už tentokrát byli všichni ve svých postýlkách.

     Teplota vzduchu okolo +2°C, oblačno až zataženo, v lese zledovatělá cesta na Mařence zbytek sněhové pokrývky (asi 2-5 cm)

marenka2

Novák Antonín